ˆ

Rejestr zmian

Szczegóły informacji

II Powiatowa Gala Nauki, Techniki, Kultury i Sportu

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2018-02-12 08:32:22 przez Anna Kuczak

Akapit nr - brak tytułu

II Powiatowa Gala Nauki, Techniki, Kultury i Sportu
2 lutego 2018r. w Powiatowym Centrum Sportu w Żarach odbyła się II Powiatowa Gala Nauki, Techniki, Kultury i Sportu. Gospodarzem wydarzenia był Starosta Żarski Janusz Dudojć, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in: Wicestarosta Małgorzata Issel, Członkowie Zarządu oraz Radni Powiatu Żarskiego, Dyrektor Gabinetu Zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze - Pani Małgorzata Łukiewska, Dyrektor Departamentu Programów Regionalnych – Pan Marek Kamiński, burmistrzowie i wójtowie Miast i Gmin Powiatu Żarskiego, prezes powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach – Pani Jolanta Dankiewicz, Komendant Powiatowy PSP w Żarach – Pan st. kpt. Robert Słowikowski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lubsku – Pan st. kpt. Norbert Kawka, Komendant Powiatowy Policji w Żarach – Pan kom. Maciej Sałek, przedsiębiorcy, którzy wsparli finansowo organizację Gali, dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych Powiatu Żarskiego.
Głównymi bohaterami Gali byli stypendyści - uczniowie nagrodzeni Nagrodami Starosty oraz uczniowie nagrodzeni w ramach Podsumowania Powiatowej Olimpiady Młodzieży 2016/2017.
Po szczegółowej analizie wszystkich wyników sportowych zmagań na przestrzeni roku 2016/2017, wytypowano zwycięzców w klasyfikacjach gmin, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nazwiska wyróżniających się młodych sportowców, trenerów i koordynatorów z terenu Powiatu Żarskiego.
Najlepsi uczniowie, wskazani przez Gminę Lipinki Łużyckie w osobach: Kraśnicki Jakub, Kuziemska Paulina, Szewczyk Szymon, Targosz Aleksandra i Zieliński Wiktor, otrzymali nagrody – bony upominkowe, które można zrealizować w salonach Empik. Natomiast w kategorii najlepszych koordynatorów nagrodę z rąk Starosty Żarskiego odebrał nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipinkach Łużyckich- Pan Marek Bobek. W klasyfikacji gmin nasza gmina zajęła czwarte miejsce, a gratulacje za tę wysoką lokatę odebrał osobiście z rąk gospodarza Gali Wójt Gminy Lipinki Łużyckie- Pan Michał Morżak.
W klasyfikacji szkół podstawowych nasza szkoła zajęła siódme miejsce, a w klasyfikacji szkół gimnazjalnych- czwarte. Na ręce dyrektora naszej szkoły Pani Elżbiety Serwatki Starosta Żarski złożył podziękowania za zaangażowanie w rozwój sportu dzieci i młodzieży naszego powiatu.
Optymizmem napawa fakt, iż władze publiczne aktywnie wspierają masowe zajęcia sportowe dzieci i młodzieży oraz udostępniają im bezpłatnie obiekty sportowe w miastach i gminach. Z pewnością są to rozsądnie inwestowane środki budżetowe, a sport doskonale sprawdza się w roli idealnego nauczyciela młodych ludzi i kreatora ich umysłu.
 
„Kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężniejszy.” (Sun Tzu)
 
« powrót do poprzedniej strony
ˆ

Nagłówek strony

  • BIP
  • Godło RP
herb

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Gminy Lipinki Łużyckie
ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu