ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Gminy Lipinki Łużyckie
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Aktualności

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Gminne obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipinkach Łużyckich.

Informacja ogłoszona dnia 2019-11-18 09:55:15 przez Anna Kuczak

Akapit nr 1 - brak tytułu

W dniu 10 listopada 2019 r. w Lipinkach Łużyckich odbyły się gminne obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipinkach Łużyckich.
 
O godz. 11:00 odprawiona została koncelebrowana msza św. w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego, przez księdza proboszcza Andrzeja Tomkowskiego oraz księdza Mariusza Słaboń z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach.
W mszy uczestniczyły poczty sztandarowe wystawione przez uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich.
W czasie mszy św. młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich przedstawiła akademię o charakterze patriotycznym.
 
Po mszy ks. Andrzej Tomkowski dokonał poświęcenia nowego samochodu, a następnie wszyscy udali się pod tablicę upamiętniającą odzyskanie przez Polskę Niepodległości, gdzie złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.
 
Dalsza część obchodów kontynuowana była w sali GOK, podczas których Wójt Gminy- Pan Michał Morżak wraz z Przewodniczącym Rady Gminy- Panem Jarosławem Bumbul wręczyli Akt Przekazania nowego samochodu oraz podziękowali druhom za ofiarną służbę, poświęcenie w ochronie życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz za pozyskiwanie środków zewnętrznych na rzecz rozwoju Jednostki OSP Lipinki Łużyckie, jednocześnie życząc samych szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.
 
Uczestnicy mogli również posmakować smacznego torta i pysznej zupy przygotowanej przez członków OSP Lipinki Łużyckie, obejrzeć prezentację multimedialną oraz wysłuchać pieśni w wykonaniu zespołów śpiewaczych: Koła Gospodyń Wiejskich „Łużyczanka” oraz Stowarzyszenia Seniorów „Lipowa Dolina”.
 
W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście: Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Lubuskiego- druh Edward Fedko, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żarach- mł. bryg. mgr Robert Słowikowski oraz Starosta Powiatu Żarskiego, który jest również Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żarach- Pan Józef Radzion.
Galeria zdjęć: Gminne obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipinkach Łużyckich

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Lipinki Łużyckie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2019-11-18
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Małgorzata Brzyśkiewicz
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2019-11-18 09:38:30
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Anna Kuczak
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2019-11-18 09:55:15
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Anna Kuczak
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2019-11-18 09:55:15
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1466 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony